Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Начало / Блогове / Filty Place / Filthy Place: Просто щастлив!
Банер
АПАО ISIC
Най-големият приятел на студентите
Банер
Младежки инициативи в снимки

Filthy Place: Просто щастлив!

Винаги съм се възхищавал на онези “дълбоки” хора, които говорят интересно и правят един по-различен прочит на нещата.  Aз никога не съм се имал за един от тях. Не знам дали е под въздействието на алкохола или поради нещо друго, но понякога тази муза удря и мен. Днес в парка срещнах онази жена, която търсеше нещо в кофите за боклук. И докато говореше с мен и моите приятели се оказа, че има дни, в които събира по 5лв. от стъклени бутилки. А през това време онези торби седяха на съседната пейка вече втори час. Тя отиде, погледна в едната и възкликна:

“Я, наденичка!”

Зарадва се. В другата торба пък имаше дрехи. “А, гардеробът ми е пълен! Нямам нужда от дрехи, нещо за ядене да има.” И въпреки, че някои хора биха намерили това за странно и може би гнусно аз смятам, че е вдъхновяващо.

Ето защо винаги съм твърдял, че животът ми е прекрасен. Докато някои изпадат в непрестанни оплаквания и упреци към живота, аз намирам негативизмът им за безпочвен. Ако сега имаш възможността да четеш този блог, да провериш нещо в гуугъл или дори да си купуваш наденичка всеки ден – значи си щастлив. А можеше да бъркаш по кофите за бoклук, да молиш хората за бутилки, за да изкараш 5 лева, с които да се храниш цяла седмица, докато твоят дом е пейка. Никога не знаеш. Всъщност тази мисъл отдавна е внедрена в ума ми от една приятелка (тук е твоят момент на слава, Паола). Просто сега се замислям. Щастието е навсякъде около нас, просто трябва да имаме способността да го виждаме.

Автор на Filthy Place и снимки -  Васко Щерев

mediacafe.bg