Награди Пловдив – 20-ти май 2010

myjka_zabavachka1



Mediacafe ви информира за тазгодишните номинации за наградите „Пловдив“ за 2009 година. Престижните статуетки ще бъдат връчени в четвъртък от 18:30 часа в Драматичния театър „Н. Масалитинов“. Сибитието ще се излъчва пряко по БНТ-Пловдив, която има и четири номинации тази година.

Ето и списъкa с номинираните:

Раздел ТЕАТЪР

Творчески състав на Кукления театър – номиниран за театралния спектакъл за възрастни „Едип – Празникът на ослепяването“

Алексей Кожухаров – номиниран за ролята на Алто в спектакъла „Живите от мъртвата махала“

Николай Ламбрев – Михайловски – номиниран за режисура на спектакъла „Живите от мъртвата махала“

 

Раздел ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

Вихра Григорова – ниминирана за кураторски проект на „Националните есенни изложби – 2009 – Светът отвътре, светът отвън“

Галина Лардева – номинирана за книгата „Изкуството на прехода“ – проблемът неконвенционално изкуство в България

Румен Жеков – номиниран за изложба в галерия „Черното пони“

 

Раздел ФОТОГРАФИЯ И ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

Асен Тихов – номиниран за документалния филм „Радул“

Виолин Палейков – номиниран за филмите „Боговете на Пловдив“ и „Походите на Калоян“

Николай Минчев – номиниран за самостоятелните изложби: „В нея“ в баня „Старинна“ и „Те“ – в Градската художествена галерия

 

Раздел ИЗКУСТВО, ПРЕДНАЗНАЧЕНО ЗА ДЕЦА

Балетно изкуство „Буратино“ с балетен педагог Маша Иванова – номинирано за премиерата на балетен детски спектакъл „Без завеса“ по музика на Готвалк във фестивала „С любов за танца“ на Античния театър

Творчески състав на Държавен куклен театър – номиниран за балетния спектакъл за деца „Невероятните приключения на момчето Ян Бибиян“

 

Раздел ХУДОЖЕСТВЕНА ЛИТЕРАТУРА

Величка Настрадинова – номинирана за романа „Заради дякона Игнатия“

Стефан Бонев – Номиниран за сборник с разкази „Изпит по летене“

Александър Секулов – номиниран за книгата „Малката светица и портокалите“

Раздел ХУДОЖЕСТВЕН ПРЕВОД

Анета Тошева – номинирана за превод от френски на романа „Бляскав живот“ от Грегоар Поле

Иван Атанасов – номиниран за превод от английски на романа „Последната лекция“ от Ранди Пауш и Джефри Заслоу

Здравка Петрова – номинирана за превод от руски на романа „Живот и съдба“ от Василий Гросман

 

Раздел ЖУРНАЛИСТИКА

Пенка Калинкова и Пепа Кошишка – номинирани за документалните филми „Истории за тютюневия град“ и „Едно турне в пет действия“

Любомир Минчев – номиниран за рубриката „Понеделник по обяд“ в-к Марица

Камен Коларов – номиниран за обзорното политическо предаване „Местно време“ по БНТ-Пловдив

 

Раздел АРХИТЕКТУРА

Арх. Илко Николов – номиниран за пътнически терминал на летище Пловдив

Арх. Радион Петров и арх. Димитър Диммитров – номинирани за Производствена и офис сграда „Милара Интернешънъл“ в Пловдив на бул. Брезовско шосе

 

Раздел МУЗИКА

Найден Тодоров – номиниран за Концерт с Джон Лорд и Оперно-филхармонично дружество – Пловдив на Античния театър по слушай откриване на Есенния салон на изкуствата 2009-та

Академичен народен хор – Пловдив – номиниран за концерт „Нова българска народна музика в 7/8“ през октомври 2009 г. в залата на АМТИИ

Камерен хор „Иван Спасов“ – номиниран за концерти в Пловдив и „Тракарт“

Излъчване пряко по БНТ-Пловдив от 18.30 часа

mediacafe.bg