Ботев и Локомотив се разминаха за Купата. Ще има ли нов пловдивски финал?

Жребият за 1/2-финалите за Купата на България бе изтеглен преди минути в студиото на телевизия Диема, което бе предавано пряко

Двойките вечер са, а първата от тях е повторение от миналогодишния полуфинален сблъсък междъ Ботев Пловдив – ЦСКА. Във втората среща черно белите ще домакинстават на Левски от София.

"Жълто-черните" и "армейците" се изправиха един срещу друг в тази фаза на турнира и през миналата година. В първия мач игран в Коматево "канарчетата" спечелиха с 3:2, а в реванша двата отбора направиха инфарктен мач завършил 3:3, като Ботев победи "червените" с 9 човека и гол впоследните минути на Кристиан Димитров.

В полуфиналната фаза се играе на разменено гостуване, в което в сила е правилото за гол на чужд терен. Първите мачове ще се проведат на 7-9 април, а реваншите са предвидени за 21-23 април.

Ще има ли нов пловдивски финал се питат всички фенове на футбола под тепетата или спорът за Купата на България ще се определи в столично дерби.