И двата пловдивски отбора на полуфинал за Купата

Ботев и Локомотив се класираха на полуфинал за Купата на България и съвсем нормално феновете на двата отбора може да се надяват на поне още едно дерби между двата тима. Ако жребият отреди това грандовете ще се срещнат на полуфинал или в най-добрия случай на финала за Купата на неутрален терен.

Тази събота Ботев победи съперникът си от "Лаута" с 2:1 на националния стадион с голове в самия край на мача.

"Черно-белите" всъщност все още не са изиграли реванша с Добруджа, но тя е протоколна. Възпитаниците на Александър Станков почти сигурно няма да имат проблеми срещу тима от Добрич, тъй като го победиха в първия мач с 0:3 като гост.

Днес другия пловдивски отбор надви съперника си Левски София на свой терен с 2:0 и с общ резултат 3:3 (с гол на чужд терен) се класира в следващата фаза на турнира, където чакат отборите на Лудогорец и победителят от срещата Черноморец – Локомотив София.

Канарчетата изиграха стрхотно второ полувреме, в което напълно надделяха над синия столетник с два гола на Луис Педро и Юнес Хамза. През първата част гостите имаха своите въможности, но не успяха да преодолеят стража на Ботев Адам Стаховяк. Полякът пък се реабилитира за колебливата си игра от първия мач с Левски на Герена.