Румънец елиминира Стяуа и прати Лудогорец в ШЛ. Кои ще са евентуалните съперници?

Точно в 18:45 часа ще стане ясен жребият за разпределението на групите в Шампионската лига, където късно снощи за първи път се присъедини и тима от Разград. Лудогорец се класира за най-елитния футболен турнир след драматичен мач срещу румънския Стяуа, завършил 1:0 в редовното време. С общ резултата 1:1 от двата мача "орлите" вкараха двубоя в продължение, а в пълен герой на срещата се превърна румънския защитник на домакините Козмин Моци, който застана под рамките на вратата и спаси 2 от дузпите на противника. Така Лудогорец стана вторият български отбор класирал се в групите на Шампионска лига.

Българкият отбор стигна до гол еднва в самия край ня срещата, след като бе натикал съперника в неговата половина. В 90-та минута Вандерсон с уникален шут от въздуха прати неспасяемо топката в мрежата на Кожокару.

Последваха още по интересни минути, защото вратарят на зелените – Владо Стоянов получи втори жълт картон за спъване на Варела в самия край на второто продължение, а на вратата на Лудогорец застана румънския защитник Козмин Моци.

Моци, който дойде от големия враг на Стяуа в Румъния Динамо Букурещ, показа завидно желание да елиминира съперника и да направи мечтата на българите реалност. Моци пръв застана зад топката при изпълнението на дузпите и отбеляза хладнокръвно, след което почти хвана първата дузпа на Кешеру. Последва пропуск на героя Вандерсон от Лудогорец, а ведага след това и Моци отрази от рамките на вратата дузпа изпълненна от Първолеско. Това взриви националния стадион "Васил Левски" и смути гостите от Стяуа. Последваха 5 изпълнения на дузпи от страна на двата отбора преди Моци да хване удара на Ръпа и да прати отбора си в групите на Шампионска Лига, където "зелените" ще получат "скромната" сума от близо 17 милиона лева.

Жребият днес ще бъде теглен в на церемония в Монако, където ще бъдат и обявени най-добрите футболисти в Европа за изминалия сезон.

Разпределението по урните и евентуалните съперници на Лудогорец:

Първа урна: Реал (Мадрид), Барселона, Байерн (Мюнхен), Челси, Бенфика, Атлетико (Мадрид), Арсенал, Порто

Втора урна: Шалке 04, Борусия (Дортмунд), Ювентус, Пари Сен Жермен, Шахтьор (Донецк), Базел, Зенит, Манчестър Сити

Трета урна: Байер (Леверкузен), Олимпиакос, ЦСКА (Москва), Аякс, Ливърпул, Спортинг (Лисабон), Галатасарай, Атлетик (Билбао)

Четвърта урна: Андерлехт, Рома, АПОЕЛ (Никозия), БАТЕ Борисов, Лудогорец, Марибор, Монако, Малмьою

В групите на ШЛ ще има и четирима българи, които играят за чуждестранни отбори: Иван Иванов от Базел, Георги Миланов с ЦСКА (Москва), Симеон Славчев от Спортинг (Лисабон) и Димитър Бербатов от Монако.

Снимки: Георги Димитров /Гонг/