БРАВО! Фантастичен Гришо подчини и Кириос (СНИМКИ)

Българинът отново насочи погледите към себе си и накара всички да се гордеят с играта му

Третият поставен Григор Димитров изигра най-добрия си двубой на Откритото първенство на Австралия тази година и вече е на четвъртфинал за трети път и втори пореден

Българинът се наложи над 17-ия в схемата представител на домакините Ник Кириос със 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(5) на "Род Лейвър" в Мелбърн след три часа и 25 минути игра.

В шестия гейм Гришо имаше три точки за пробив, но съперникът ги спаси с много мощни начални удари. Така се стигна до тайбрек. Размяната на полетата в него дойде при 4:2 точки за българина. След форхенд уинър по диагонала той поведе с 6:3 и след двойна грешка на Кириос сетът свърши.

Григор Димитров даде интервю на корта след победата над Ник Кириос пред бившия номер едно Джим Къриър.

"Трудно е да играеш срещу Ник, наскоро бях загубил от него. Сервира невероятно, днес игра страхотно. Не знаеш какво ще направи, той биеше втори сервис с 220 км/ч", призна Гришо.

"С моя екип имахме великолепна 2017-а. Опитваме се да надграждаме всеки ден. Стъпка по стъпка вървим напред. Играя с Кайл (Едмънд). Играх и с него в Бризбън. Концентриран съм върху себе си и моята игра. В началото на турнира не се чувствах много добре, не удрях топката перфектно, но играя все по-добре тук", допълни третият в света.

На практика Димитров си гарантира третото място и след Откритото първенство на Австралия, след като с победата днес изпревари отново Александер Зверов. Теоретически българинът може да бъде изпреварен от Доминик Тийм и Марин Чилич, но те трябва да продължат много напред в турнира.

На четвъртфинал във вторник българинът очаква непоставения Кайл Едмънд, отстранил Андреас Сепи в четири сета. Димитров води с 2-0 победи срещу Едмънд. В Бризбън, на 5 януари тази година, Гришо се наложи над британеца с 6:3, 6:7(3), 6:4 на четвъртфинал. През 2017 г. хасковлията спечели във Вашингтон със 7:5, 4:6, 6:3.