Йордан Йовчев открива официално велосезона в Пловдив днес (ВИДЕО)

Днес, от 10:30 часа пред сградата на кметството в Тракия, районният кмет Костадин Димитров заедно с големия български спортист и олимпийски шампион Йордан Йовчев ще открият официално велосезона в града под тепетата.

Те ще поведат над 500 участници в 3 километровия веломаратон по бул. Освобождение и ще финишират в парк „Лаута“. Точно в 12:00 часа ще бъде даден старт на състезанията с велосипед и без велосипед за деца от 7 до 14 години, щафетно отборно състезание за възрастни, както и фокуси и анимация за най-малките.

В състезанията за втора поредна година се включват и велосипеди Sprint, които организират състезание за сръчност-смяна на велогума. Първите трима ще спечелят ваучери за пазаруване във велосипеден магазин Maxeurope

Още за организацията на събитието вижте ТУК
 

За автора

Вашият коментар