Невяна Владинова на финал в Рио

Невяна Владинова се класира за финала в многобоя на индивидуалния олимпийски турнир по художествена гимнастика в Рио. 22-годишната българка завърши шеста в крайното класиране със сбор от 70.966 точки, а след нея останаха 20 гимнастички.

Шампионката на България изигра изключително стабилно четирите си съчетания и постигна 17.666 точки на обръч, 17.700 на топка и по 17.800 точки на бухалки и лента.

Общо 26 гимнастичките участваха в квалификациите, а първите 10 от тях се класират за финала в многобоя, който е в събота. Квалификацията спечели Маргарита Мамун (Русия) със сбор от 74.383 точки.

Турнирът по художествена гимнастика в съботния ден започва в 16.00 часа българско време с квалификациите при ансамблите, където ще участва България.