Пиронкова стигна исторически първи финал в кариерата (видео)

Цветана Пиронкова достигна до финал в турнира в Сидни с награден фонд 710 000 долара. Пловдивчанката надигра номер 6 в света Петра Квитова по категоричен начин – 6:4, 6:3 и си осигури мач за титлата на турнира. Това е втора поредна сериозна победа за Цвети, след като на четвъртфинал отстрани Сара Ерани, номер 7 в света.

Най-добрата ракета на България направи пробив в първия сет при 2:2. След три гейма обаче съперничката ѝ отново изравни, но в следващия – Цвети отново дръпна и след това затвори сета – 6:4. Във втората част Пиронкова проби съвсем в началото, като поведе с 3:0. Квитова успя да се върне в мача, като върна един пробив до 4:3, но Пиронкова запази самообладание и спечели и втория сет с пробив и 6:3.

Пред пътя на Пиронкова към първа титла в по-сериозен турнир ще застане Ангелик Кребер(номер 9 в света) или Мадисън Кийс(37). Пловдивчанката, която изпадна от топ 100 в края на 2013-а година ще се върне сред най-добрите в световната ранглиста, като вече си осигури поне място сред първите 90.