Португалия триумфира с титлата на Евро 2016 (СНИМКИ)

С шест хикса в редовното време и само една победа португалците грабнаха трофея

Голямата звезда на Португалия Кристиано Роналдо дочака своя момент – европейската титла, която спечели с националния отбор.

Историческото постижение на „мореплавателите“ стана факт, след като подчиниха домакините от Франция в знаменит финал на „Стад дьо Франс“. В герой за иберийците се превърна неизвестният до нападателят Едер, който влезе като резерва през второто полувреме и в 10-та минута наниза и единственото попадение в двубоя.  Домакините доминираха в по-голямата част на мача и той приключи със 7-3 точни удари в тяхна полза, но португалската защита и безпогрешният вратар Руи Патрисио така и не бяха пробити.

Секунди преди началото на двубоя се проведе и церемонията по закриване на турнира. Подобно и на тази по откриването, домакините се бяха постарали да предложат стегната, но същевременно много приятна програма. Отново главните действащи лица бяха диджеят Давид Гета и шведската поп-звезда Зара Ларсон.

Португалия стигна до първата си европейска титла, въпреки излизането от игра на голямата си звезда Кристиано Роналдо. Самият ас на Реал Мадрид напусна терена със сълзи на очи след контузия в коляното след само 20 минути игра. Той обаче се върна на скамейката и зае функциите, като помощник треньор, като даваше наставления на съотборниците си извън терена.

За играч на мача беше избран централният защитник на Португалия Пепе, който пое лидерската роля след излизането на Роналдо.

Голмайстор на Евро 2016 стана французинът Антоан Грийзман с 6 гола.

Победителите тази вечер ще приберат най-малко 25 милиона евро от наградния фонд на турнира.

Още за Евро 2016 и голямата изненада на турнира – Исландия може да видите ТУК.