Станилия Стаменова е Спортист на Пловдив за 2016-та година (СНИМКИ)

За втора поредна година спортист на Пловдив стана Световната и Европейска шампионка по гребане

Шампионката ни в кануто бе избрана за победител в анкетата на Община Пловдив и спортните журналисти под тепетата и с общо 165 точки оглави класирането. Втори се нареди 8-кратния Световен шампион по карате киокушин Александър Команов

Церемонията, която се сътоя в хотел Пловдив отличи 25-те най-добри заслужили спортисти под тепетата за изминаващата се година, а в анкетата гласуваха спортни журналисти и специална комисия, информира marica.bg. На второ място остана европейският шампион по карате киокушин Александър Команов, който бе номер 1 през 2014 г. Трета е плувкинята Нина Рангелова, която подобри редица национални рекорди и записа два финала на европейското и участие на игрите в Рио – нейна трета олимпиада в кариерата.

При младите таланти признанието е за Христо Реков – европейски вицешампион на двойка каяк на 500 м. Извън класациите бяха отличени СК Аеробика АМД, легендата ни в леката атлетика Лиляна Томова по случай 70-годишния и юбилей, Мила Димитрова, която получи плакет за проспериращ млад спортист в леката атлетика.

Президентът на федерацията по гимнастика Красимир Дунев пък бе удостоен с отличие по случай 70-годишнината на този спорт в Пловдив. За принос към волейбола бе награден ВК Марица, който за втори път стана шампион и записа безпрецедентно участие в Шампионската лига. Не бяха забравени и спортистите в неравностойно положение.

Ето и пълното класиране

1. Станилия Стаменова, треньор Николай Бухалов, клуб СККК „Тракия“, спорт кану каяк 165 точки

2. Александър Команов, Евгений Команов, СК „Ронин“, карате киокушин 108

3. Нина Рангелова, Димитър Дръндаров, ПК „Спринт“, плуване 107

4. Валери Димитров, Георги Попов, АСКК „Тракия“, карате шинкиокушин    102

5. Кристиан Василев, Петко Аргиров, СК „Хеброс" гребане    98

6. Цветана Пиронкова, Кирил Пиронков, ТК „Пиронкови“, тенис    80

7. Янислав Герчев, Атанас Герчев, СК „Арена спорт“, джудо     66

8. Иван Команов, Евгений Команов, СК „Ронин“, карате киокушин    53

9. Ангел Кодинов, Владимир Генов, СККК „Чипилски“, кану каяк 46

10. Иванка Делева, Георги Попов, АСКК „Тракия“, карате шинкиокушин  42

Млади таланти:

1. Христо Реков, Божидар Миленков, СККК „Тракия“, кану каяк 155

2. Дарина Пашова, Димитрина Къндева, СК „Аеробика-АМД“, аеробика 141

3. Александър Костадинов, Георги Попов, АСКК „Тракия“, карате шинкиокушин 113

4. Катерина Димитрова, Велислав Венински, ТК „Локо 98“, тенис 100

5. Лиляна Георгиева, Радмила Станкович, СКЛАТ „Тракия“, лека атлетика 89

6. Диян Пампорджиев, Борислав Налбантов, СКВТ „Марица“, щанги 79

7. Атанас Болчинов, Костадин Димитров, АСТК „Тракия“, таекуон-до 52

8. Никола Попов, Златко Караиванов, СК „Хеброс" гребане 50

9. Атанас Найденов, Златко Караиванов, СК „Хеброс" гребане 48

10. Станислав Драмов, Драган Иванов, ВК „Виктория Волей“, волейбол 47

Снимки: в. Марица и sporta.bg

Вашият коментар