Галерия U.P.A.R.K. в Пловдив приютява тази вечер една премиера.Това е представянето на поетичната книга „Перце от дим” на Мария Донева. Това е осмата стихосбирка на поетесата, издадена от „Жанет 45”.
Мария Донева работи в Постоянния театър към психиатрията в Раднево, защото според нея „доказва едно простичко нещо: че човекът не е безпомощно същество, има могъщ дух и дори в най-тежки обстоятелства е способен да преодолее отчаянието и да прави добро”.
Поетесата София Несторова казва за Мария Донева: „Стиховете на Мария Донева са съхранена човечност. От едно стихотворение може да реставрираш любовта, от друго – милостта, от трето – радостта, от четвърто – възторга пред Сътворението. И така, докато получиш цялостен човек”.
Началото на събитието е в 18.30 часа.